1.) Zistite typ Vašej osobnosti
2.) Nájdite ideálne povolanie
3.) Urobte správne rozhodnutie

Test osobnosti - výber správneho povolania

Chcete zistiť, ktoré povolanie je pre Vás to pravé? Pre akú profesiu máte najlepšie predpoklady a v akej práci sa skutočne seberealizujete? V tom prípade, použite tento profesionálny test osobnosti, ktorý Vám prezradí, pre aké zamestnania sa skutočne hodíte. Navyše test pomocou špeciálne psychologické metódy RIASEC určí aj typ vašej osobnosti.


Psychotest

Začať test

Psychológia práce

Psychológia práce je užitočnou vedou, ktorá v určitom pracovnom prostredí skúma pracovné podmienky, pracovné výsledky, pracovné vzťahy a samozrejme aj prácu samotnú. Jej hlavnými cieľmi sú bezpečnosť práce, záujmy pracujúceho, zvyšovanie produktivity práce a sociálnej i vzdelávacie rozvoj pracovníkov.


Foto

Mnohí z nás si ani neuvedomujú ako je práve psychológie práce pri práci neuveriteľne dôležitá. Ak totiž nie sme šťastní vo svojom zamestnaní, nie sme šťastní ani mimo neho. Preto by každý zamestnávateľ, ale aj samotný zamestnanec mal v práci vytvoriť také podmienky, aby boli spokojné všetky zúčastnené strany. Bohužiaľ nie vždy sú pracovné podmienky ideálne a výsledky aj práca samotná býva väčšinou len neodkladnú povinností. Práve tieto a ďalšie problémy skúma psychológie práce, ktorá je, ako zaiste sami uznáte, oveľa dôležitejšie, než sa možno na prvý pohľad zdá.

Psychológia práce sa začala formovať už po 2. svetovej vojne. Jej hlavným cieľom bolo, aby človek nechodil do práce len z povinnosti, ale aby samotné pracovisko bolo miestom, kde sa pracovníci cítia dobre, pracujú v príjemnom kolektíve, čistom prostredí a dostávajú primeraný plat.

Tieto slová sú asi snom každého z nás, realita je však často úplne inde. Práve preto je dnes veľmi dôležitá voľba štúdia a potom aj samotného povolania. K tomu ako budeme zvládať prácu s kolektívom, nám poradia najrôznejšie testy, a preto by sme ich nemali podceňovať, ale naopak si z nich niečo vziať naozaj k srdcu.

Od toho, ako sa v práci cítime a ako pracujeme, sa odvíja aj náš plat. Určitá motivácia totiž zlepšuje naše pracovné úsilie, ale naopak nerovnomerné zaobchádzania alebo nadržiavania nás od práce odrádza. A ak teda všetky tieto problémy poskladáme dokopy, zistíme, čím všetkým sa práve psychológie práce zaoberá.