1.) Zistite typ Vašej osobnosti
2.) Nájdite ideálne povolanie
3.) Urobte správne rozhodnutie

Test osobnosti - výber správneho povolania

Chcete zistiť, ktoré povolanie je pre Vás to pravé? Pre akú profesiu máte najlepšie predpoklady a v akej práci sa skutočne seberealizujete? V tom prípade, použite tento profesionálny test osobnosti, ktorý Vám prezradí, pre aké zamestnania sa skutočne hodíte. Navyše test pomocou špeciálne psychologické metódy RIASEC určí aj typ vašej osobnosti.


Psychotest

Začať test

Články

Psychológia práce

Foto

Psychológia práce je užitočnou vedou, ktorá v určitom pracovnom prostredí skúma pracovné podmienky, pracovné výsledky, pracovné vzťahy a samozrejme aj prácu samotnú. Jej hlavnými cieľmi sú bezpečnosť práce, záujmy pracujúceho, zvyšovanie produktivity práce a sociálnej i vzdelávacie rozvoj pracovníkov.

Zobraziť viac ›

Ako vnímajú psychológiu práce zamestnávatelia?

Foto

Psychológia práce je veľmi dôležitá veda, ktorá sa zaoberá nielen samotnú psychológiou pracovníkov, ale napríklad aj ich pracovnými podmienkami alebo vzťahy s okolím. Hlavným cieľom zamestnávateľov, by vždy malo byť docieliť predovšetkým čo najlepších pracovných podmienok pre ich zamestnancov. Bohužiaľ, nie vždy tomu tak je.

Zobraziť viac ›

Druhy temperamentu

Foto

Pretože každý človek má inú povahu, iné názory, iné potreby a iné myšlienky, existujú 4 rôzne druhy temperamentu, podľa ktorých môžeme všetky tieto ľudí nejakým spôsobom roztriediť. Dozvieme sa tak napríklad to, čo je pre daného človeka typické, čím by sme ho mohli potešiť alebo čo mu naopak vadí.

Zobraziť viac ›

Čo je to RIASEC?

Foto

Urobiť rozhodnutie, čomu sa chceme v budúcnosti venovať alebo posúdenie či je, naše súčasné zamestnanie pre nás naozaj tým pravým nie je vždy úplne jednoduché. Práve z tohto dôvodu existuje metóda RIASEC, ktorá sa pokúša práve na tieto Vaše otázky odpovedať.

Zobraziť viac ›

Kam ďalej?

Foto

Kam ďalej? Práve to býva najčastejšie kladená otázka všetkých žiakov deviatych tried alebo študentov pred zložením maturitnej skúšky. Nie vždy je ľahké sa rozhodnúť, ale jedná sa o veci, ktoré nám môžu ovplyvniť budúcnosť, a preto by sme im mali venovať značnú pozornosť ešte predtým, než už bude príliš neskoro.

Zobraziť viac ›

Mýty spojené s výberom povolania

Foto

Tie sa nedokážeš rozhodnúť pre žiadne povolanie? Veď je to úplne jednoduché! - Práve takéto a im podobné názory počúvame vo svojom okolí dosť často. Sú však pravdivé alebo sa jedná len o akési mýty? A existuje vôbec niekto, kto by nám mohol s rozhodnutím, čo vlastne chceme v budúcnosti robiť, pomohol?

Zobraziť viac ›

Aké profesie sú platené najlepšie?

Foto

Potrebujete svojou prácou uživiť nielen seba, ale aj svoju početnú rodinu? Chcete sa mať dobre a na stará leta byť ako sa patrí zaopatrenie? V tom prípade zrejme potrebujete dobre platenú prácu. Ktoré práce sú však platené najlepšie a aké predpoklady musíte splniť, aby ste takú prácu získali tiež?

Zobraziť viac ›

Ako si vybrať povolanie?

Foto

Stále nemôžete prísť na to, aké povolanie by sa pre Vás hodilo najlepšie? Máte toľko koníčkov a záujmov, že by ste najradšej vyskúšali hneď niekoľko povolaní? Alebo ste naopak skôr typ, ktorý sa do práce musí trochu postrčiť? Práve Vy by ste sa teda asi mali dozvedieť niečo o tom, ako si vybrať povolanie, ktoré Vám bude skutočne vyhovovať.

Zobraziť viac ›

Prvé životné rozhodnutie - už v pätnástich rokoch!

Foto

Kým niektorí z nás sú v pätnástich rokoch ešte stále deťmi, iní sú už úplne samostatné. Nech už ale Vy alebo Vaše dieťa patríte k akejkoľvek z týchto dvoch skupín, čaká Vás už teraz veľmi dôležité rozhodnutie. Voľba strednej školy by sa totiž v žiadnom prípade nemala podceňovať, predsa len totiž môže značne ovplyvniť Vašej budúcnosť.

Zobraziť viac ›