1.) Zistite typ Vašej osobnosti
2.) Nájdite ideálne povolanie
3.) Urobte správne rozhodnutie

Test osobnosti - výber správneho povolania

Chcete zistiť, ktoré povolanie je pre Vás to pravé? Pre akú profesiu máte najlepšie predpoklady a v akej práci sa skutočne seberealizujete? V tom prípade, použite tento profesionálny test osobnosti, ktorý Vám prezradí, pre aké zamestnania sa skutočne hodíte. Navyše test pomocou špeciálne psychologické metódy RIASEC určí aj typ vašej osobnosti.


Psychotest

Začať test

Prvé životné rozhodnutie - už v pätnástich rokoch!

Kým niektorí z nás sú v pätnástich rokoch ešte stále deťmi, iní sú už úplne samostatné. Nech už ale Vy alebo Vaše dieťa patríte k akejkoľvek z týchto dvoch skupín, čaká Vás už teraz veľmi dôležité rozhodnutie. Voľba strednej školy by sa totiž v žiadnom prípade nemala podceňovať, predsa len totiž môže značne ovplyvniť Vašej budúcnosť.


Foto

O svojom vysnívanom povolaní začíname snívať zvyčajne už ako deti. Väčšinou však máme želanie byť kozmonautom, archeológom, hasičom alebo podobnými hrdinu. Dlhá cesta ale vedie nielen k týmto, ale aj ďalším povolaním. Mnohí z nás sa domnievajú, že jedno z našich prvých životných rozhodnutí nastáva v 18 alebo 19 rokoch, keď sa z nás stávajú dospelí, a volíme si vysokú školu. Pravdou však je, že toto rozhodnutie nastáva už o trochu skôr - v 15 rokoch. Už vtedy totiž môžeme naše životy nasmerovať istú cestou.

Pri výbere strednej školy musíte byť, ako sa patrí opatrní. Nielen že tým totiž ovplyvníme minimálne 4 nasledujúce roky Vášho života, ale aj urobíte z nič netušiacich Zack ozajstné študentov, ktorí začnú spoznávať svet, chodiť na prax a vzdelávať sa za účelom výberu budúceho zamestnania. Nanešťastie však väčšina z nás v 15 rokoch bohužiaľ ešte vôbec nemá predstavu, čo by v neskoršej dobe chceli študovať a tak sa mnohí uchýli k štúdiu na gymnáziu. Čím si myslia, že získajú čas na správne rozhodnutie.

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, výber správnej strednej školy môže byť v mnohých prípadoch skutočne trefou do čierneho. Obzvlášť potom vtedy, ak si zvolíte školu obchodnú, ekonomickú či počítačovú. Rovnako sú na tom samozrejme aj učilište, kde študenti povinnú praxou získavajú skúsenosti, ktoré sa im potom v povolaní budú zaiste hodiť.

Veľmi užitočným a pomáhajúci radcom, kde má váš život smerovať sa môže stať práve psychotest, ktorý Vám napovie, k čomu máte vlohy, čo Vás skutočne baví a čo naopak nie je Vašou silnou stránkou. Navyše Vám test prezradí aj možná povolania, ktoré by ste v budúcnosti mohli vykonávať. Ak teda nad svojím osudom stále premýšľate a nedokážete sa rozhodnúť, možno vám práve tento test zmení život.